BLOG

Köögi ventilatsiooniseadmed

köögiventilatsiooni puhastus

köögiventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooniseadmed hõlmavad endas eri tüüpi varustust – kuulerid, ventilaatoriseadmed, või ventilatsioonikonstruktsioonid, aga ka mürasummutajad, õhupuhastid (elektroonsed ja kauperid) ning õhufiltrid.

Ventilatsiooniseadmete peamine ülesanne on õhu filtreerimine, jahutamine, soojendamine ning gaasi liikumise reguleerimine.

Kuuler või ventilaator – see on automaatne seadme, mis on loodud kontrollima õhumasside liikumist mööda ventilatsioonisüsteemi õhukanaleid.

Ventilatsiooni seadeldis – See on ventilatsioonisüsteemi fragment, mis peale konstruktsiooni enda koosneb mitmetest kanalitest ja õhukanalitest ning seadmeid õhuga varustamiseks ja selle eemaldamiseks. Peamine ülesanne on tagada värske õhu juurdevool õuest majja ning ühtlasi viia must õhk majast õue.

Mürasummutajad – See on ventilatsioonisüsteemis paiknev aparaat, mis üpriski efektiivselt vähendab müra,

köögiventilatsiooni puhastus

köögiventilatsiooni puhastus

mida tekitavad õhujoa keerised takistusega kohtumisel Mürasummutajate enamlevinud tüübid – plaatjas ning torujas, mis erinevad kõikidest teistest efektiivsema mürasummutusmaterjali poolest.

Õhufilter – õhupuhasti üks osa, mis puhastab väliskeskkonnast tuleva saastunud õhu. Olemas on mehaanilised, söe, õli, käsn ja elektrostaatilised filtrid, mille peamiseks ülesandeks jääb õhumasside puhastamine.

Õhupuhasti on leiutis, mis on loodud õhuruumi puhastamiseks või siis “pesemiseks” et hävitada õhus levivaid eri tüüpi baktereid.

Köögi ventilatsiooniseadmed peavad lisaks kvaliteedile olema ka õigesti paigaldatud, kuna just korrektne paigaldus garanteerib pikaajalise ja korraliku seadme töö!

Author


Avatar