BLOG

Ventilatsioonirest

Ventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooni puhastus

Igat ruumi kujundades ja sisustades ei tohiks unustada ka ventilatsiooni. Tuleks hoolikalt valida sellist olulist ventilatsiooni elementi nagu ventilatsioonirest. Sellega suletakse ventilatsiooniavad. Lisaks tagab õige ventilatsiooniresti valik soodsa õhkkonna ruumis.

Ventilatsioonirestid täidavad rida ülesandeid:

  1. Teostavad õhu sissevõtmist hoonesse;
  2. Teostavad õhu väljaviimist hoonest;
  3. Jaotavad õhuvoolusid ruumis;
  4. Reguleerivad ruumidesse sattuvate õhumasside hulka.

Variatsioonid

Tänapäeval on turul lai valik ventilatsioonireste ning need jagatakse vastavalt paigalduskohale: sise-, väli- ning ülevoolurestid.

Siseruumidesse paigaldatavad ventilatsioonirestid on originaalse disainiga ja sobivad interjöriga ega riku

Ventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooni puhastus

ruumi üldist vaadet. Nendel restidel on ribakardinad, mille peamiseks ülesandeks on õhuvoolu suunamine ning selle intensiivsuse reguleerimine. Ventilatsioonitoru puhastamise eesmärgil on ventilatsioonirestide keskosa eemaldatav. Sellised reste valmistatakse peamiselt puidust või plastmassist.

Välimiste restide monteerimist teostatakse aga väljas. Nende peamine ülesanne on takistada vihma, lume, tolmu ning lindude sattumist ventilatsioonikanalitesse. Selleks on restid varustatud võrguga. Välimised ventilatsioonirestid on üldjuhul valmistatud alumiiniumi sulamist.

Ülevoolurestide peamine funktsioon seisneb võimaluses liikuda õhul mööda õhukanaleid mitmete tubade vahel. Tubade heliisolatsiooni säilitamiseks on restidele paigaldatud ribakardinad. Need ribakardinad koosnevad plaatidest, mis katavad teine-teist, mis on aga barjääriks heli levimisele. Antud tüüpi restid on reeglina valmistatud plastmassist.

Ventilatsioonirestid võivad olla erineva kujuga: ovaalsed, ümmargused, ruudulised, kandilised, hulknurksed. Neid paigaldatakse nii seintel, lagedel kui ka põrandal

Author


Avatar